Bursluluk Sınavı Yazılımı

  • Anasayfa
  • /
  • Bursluluk Sınavı Yazılımı

BURS YAZILIMI NEDİR ?


Okullarımızın ihtiyaçlarına yönelik yaptığımız çalışmalardan biri de BursYazilim.com projesidir. Özel okullarımızın her yıl düzenledikleri Bursluluk Sınavlarını tamamen internet üzerinden yapabilmelerini sağlıyoruz. Sınav Seans, Sınıf vb bilgileri panel üzerinden girildikten sonra sistemi kullanıma açıyorsunuz. Öğrenciler veya veliler online olarak örneğin burs.okulunuz.com adresine girip buradan kişisel bilgilerini dolduruyorlar ve ardından hangi sınıf için sınava gireceklerini seçiyor, saat kaçta hangi gün sınav olacaklarını belirleyip başvur diyorlar. Bu sırada ekranın sağ tarafında o kontenjan için müsaitlik durumu yer alıyor. Bazı saatler çok talep görebildiğinden dolu olabilir. Dolu olan saatlere çocuklar başvuru yapamıyorlar.

Başvurumu tamamla dedikten sonra sistem otomatik olarak o öğrenciyi en uygun sınıfta numaralandırıyor ve kaydediyor. Öğrencinin sınava gireceği sınıf ve sıra bilgisi SMS olarak kendisine iletiliyor, ayrıca bir sonraki ekranda bunun çıktısını da alabiliyor. OKul yöneticilerimiz de bu başvuruyu panelden görüp, PDF, Excel olarak sınıfların çıktısını alıp sınav günü görevli öğretmenlere veriyor.

ÖSYM veya Açıköğretim tarafından düzenlenen sınav sistemlerinin bir benzeri olan ancak tamamen ONLINE çalışan bu sistem sayesinde, öğrencileriniz Burs başvuruları için okula gelmelerine gerek kalmadan başvurularını yapabilirler.

Hakkımızda

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR ?


Kayıt olan öğrenci veya velilerin hata yapma olasılığını %0 a düşüren bu sistemde, herşey online olarak gerçekleşir ve böylece personelden, veliden, öğrenciden veya başka bir nedenden kaynaklanan hatalar asgari düzeye getirilir.

Bu sistemde amaç hız kazanmak, hataları engellemek ve teknolojiyi kullanmaktır.

SİZİN YAPMANIZ GEREKENLER
1. Öncelikle sınav yapacağınız sınıfları ve kontenjanlarını sisteme kaydetmeniz gerekli.
2. Sınav saatlerini ve seans bilgilerini de sisteme kaydediyorsunuz.
3. Öğrenciler veya veliler kendilerine uygun gün ve saati seçerek başvuru yaparlar. Başvuru yapıldığı anda sistem otomatik olarak öğrenciyi sınıfta gerekli sıraya yerleştirir. Eğer bu başvuru daha sonra iptal edilirse, sistem bir sonraki başvuruyu bu sandalyeye yerleştirecektir.
4. Sınav başvuruları devam ederken ek sınıf açabilirsiniz.
5. Okulunuza gelerek kayıt olmak isteyenler olabilir. Başvurularını danışma, öğrenci işleri aracılığıyla yapabilirler. Ancak sisteme sadece bir kez kaydolunabileceğinden dolayı, öğrencinin mükerrer başvuru yapması engellenmiş olur.
6. Okula gelinmeden online başvuru yapılması, okul danışma ve öğrenci işlerinden ek bir yük oluşmasını engeller.
7. Öğrenci/veli başvurusunu yaptıktan sonra karşısına gelen ekrandaki bilgileri yazdır diyerek sınav giriş evrağını çıkartmış olur.
8. Aynı zamanda öğrenciye yaptığı başvuru ile ilgili olarak , sınıf,seans bilgisi SMS Olarakta gider.
9. Bursluluk sınavı bittikten sonra belirttiğiniz koşullara göre sınava girecek öğrencilere bilgilendirmek amaçlı e-posta veya sms yoluyla sınav hakkında haber verme yazıları yazılır.
10. Sınav başvurusunu kapatıp listeleri alıyorsunuz. Listeler iki türlü (Detay,Basit) olarak alınmaktadır. Detay listede öğrenciye ait tüm bilgiler yer alırken, basit listede sadece öğrenci adı ve sınıf seans bilgileri yazar
11. Hataların en az indiği, personelin, öğretmenlerin en az uğraştığı sistem Online Bursluluk sistemidir.

Avantajları :
+ Hızlı, kolay ve iş yükünü azaltan bir sistem
+ Sınav sonrası elinizde binlerce kişiye ait GSM numarası, telefon numaraları oluyor.
+ Okulun Prestiji için çok büyük artı katıyor.

Sistemin kurulumu 1 gündür. Dilerseniz yeni bir adres üzerinden (örneğin www.kulturbursluluk.com) veya dilerseniz subdomain (burs.bursakulturegitim.com) şeklinde yüklemesini yapabiliriz.

Bursluluk sınav sistemi kurulum ücretimiz;
2021 yılına özel İNDİRİMLE 3.000 TL yerine >> 2.250 TL + KDV,
diğer yıllar yenileme,yedekleme ve tekrar kurulum için sadece 1.000 TL + Kdv alınmaktadır.
Kullanan okullarımıza sorup bilgi almanızı tavsiye ederim.

Detaylı bilgi için 0 262 452 2222 (Kocaeli) ve 0 226 461 3800 (Yalova) numaralarımızı arayabilirsiniz.

Bursluluk Sınav Sistemi Örnekleri :
Neva : http://www.ozelneva.k12.tr/burs2018/
Altın Küre : http://www.altinkurebursluluk.com/

Referanslarımızdan :
Özel Marifet ASML : http://ozelmarifetasml.k12.tr/
Özel Neva Okuları : http://www.ozelneva.k12.tr/
Naipoğlu Anaokulu : http://www.naipoglu.k12.tr/
İzmit Peyzaj Okulu : http://www.ezragarden.com

Demo Paketimizi inceleyebilir, Müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Demoyu İncele


Hakkımızda